Kurzy účetnictví

Výuka v kurzech probíhá po stránce teoretické i praktické. Budete mít možnost si procvičit danou problematiku
na řadě příkladů. Výuka probíhá v malých skupinkách, kde se Vám může lektor věnovat více a vy se nemusíte
bát diskutovat a ptát se. Stupeň získaných znalostí však bude z velké části záležet také na Vaší další píli a iniciativě.
Naučit se účetnictví je celoživotní proces vzdělávání, sledování změn, zákonů a jiných předpisů.
Máte-li chuť a vůli, pusťte se do toho, my Vám budeme nápomocni.

Pokud Vám termín, doba či rozsah výuky nebude vyhovovat nebo nemáte rádi výuku ve skupinkách,
napište nám a my Vám připravíme individuální kurz šitý na míru.
 

Zaujal Vás některý náš kurz? Zavolejte nám, pošlete e-mail nebo odešlete přihlášku online.

Organizační pokyny vzdělávací agentury VašeKurzy.cz


Reference klientů:

Paní Königová, dobrý den,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za intenzivní kurz účetnictví, který jsem absolvovala pod Vaším vedením. Nikdy jsem nezažila takovou péči, pozornost a trpělivost  ze strany vyučujícího, jako se nám dostalo od Vás. A co víc, při té vší (z našeho pohledu) dřině jste si našla čas i na legrácky a vtípky a hodiny tak utíkaly jako voda. 
Hned jak to bude možné, přijdu :-)
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mirka Trmalová

V březnu 2016 jsem úspěšně dokončila akreditovaný kurz účetnictví u paní Lenky Königové. Ačkoliv jsem na něj šla s mírnou obavou, zda po letech, kdy nebylo třeba se intenzivně učit, kurz zvládnu, moje obavy se po prvních učebních dnech rozplynuly.
Paní Königová je výborným pedagogem; bylo znát, že má spoustu zkušeností nejen s výukou, ale i z praxe. Chtěla bych vyzdvihnout její individuální přístup, její nekonečnou trpělivost a vstřícnost, ale jsem moc ráda i za její občasnou "přísnost" (když bylo třeba). Kurz byl náročný, ale pokud se chcete účetnictví naučit, získat potřebné souvislosti a věnujete čas také domácí přípravě a učení, pak Vám paní Lenka pomůže proplout tímto kurzem jakoby nic. Děkuji mockrát a věřím, že své nově nabyté znalosti dokážu aplikovat do praxe.
Jitka Mládková

Paní Königová je jeden z nejlepších daňových poradců, které znám. Učila mě v mých začátcích účetní a díky ní a její trpělivosti jsem se dokázala spoustu věcí rychle naučit. Absolvovala jsem u ní kurz na DPH, v dalších letech semináře na Novinky o DPH a v samém závěru Kurz daňové evidence. 
Všechny kurzy a semináře byly velmi pečlivě připravené a srozumitelně vysvětlené. Peníze investované do kurzů určitě nejsou vyhozené z okna a z vlastní zkušenosti vím, že to byla dobrá investice.
Moc děkuji paní Königové za čas, který tomu věnovala.
Monika Povolná


„Akreditovaný kurz Účetnictví jsem si zvolila u paní Ing. Königové na základě přehledné a jasné webové prezentace, která mne oslovila. Můj dojem po absolvování kurzu předčil zcela má očekávání. Jako naprostý začátečník jsem se obávala, že nebudu látce rozumět. Ocenila jsem zejména precizní výklad, trpělivost při odpovědích na mé, ne vždy zcela jasně formulované, dotazy a individuální přístup. V rámci kurzu jsem si i díky praktickým cvičením osvojila základní principy vedení účetnictví, účtování častých i složitějších operací, včetně účetní závěrky. Paní Ing. Königová má bohaté zkušenosti z oboru, výborné lektorské dovednosti a je velice příjemná na komunikaci. Tento kurz proto mohu jen a jen doporučit, vytknout naopak nemohu nic. Přeji hodně spokojených absolventů!„
Lucie Záhorová

Školení se mi velmi zamlouvalo. Během sedmi dní jsem se dokázala naučit základy účtování i bez předchozích zkušeností s účetnictvím a díky mnoha příkladům na počítání a účtování jsem snadno pochopila potřebné souvislosti. Líbilo se mi, že školení proběhlo v malém počtu a bral se tedy ohled na všechny účastníky. Pokud bych chtěla někdy navázat na kurz Základy účetnictví a pokračovat dále ve vzdělávání, určitě využiji jiné kurzy od paní Königové.
S pozdravem
Kamila Gellerová, Engineering Specialist, Showa Aluminium Czech s.r.o.
 

V červnu tohoto roku jsem se zúčastnila akreditovaného kurzu účetnictví pod vedením pí. Ing. Lenky Königové.
Prostředí, ve kterém se kurz konal, bylo příjemné, žádná klasická učebna připomínající školu. Výuka byla svižná, výklad pí. Ing. Königové výborný, individuální přístup, který je možný vzhledem k malým skupinám, které pí. Ing. Königová preferuje.Ačkoliv mi zpočátku kurz připadal velice náročný, nikdy předtím sem se s účetnictvím nesetkala…díky skvělému přístupu jsem kurz úspěšně zakončila, odnesla si spoustu vědomostí a dobrý pocit z naší měsíční spolupráce.Jsem velice ráda, že jsem si na internetu z velké konkurence zvolila zrovna tento kurz, ačkoliv jsem se při výběru orientovala podle lokality a ceny, která je vzhledem k délce a kvalitě kurzu až neuvěřitelně nízká.
Tento kurz mohu jen a jen doporučit!!!:)
Tereza Smolíková, asistentka vedoucího servisu AutoBranka.cz 


Kurz Základy účetnictví se mi moc líbil, myslím si, že mi to hodně dalo a pomohlo. Za ten jeden týden jsem se naučila mnoho nového a Vy jako lektorka máte skvělý přístup a na tom také hodně záleží. Umíte všechno velice dobře a polopatě vysvětlit, že to pochopí všichni. Žádné negativní emoce určitě nemám, kurz byl výborný.
S pozdravem
Eva Hudáková
 

Vážená paní Königová,
jednoznačně nejlepším plusem kurzu Mzdové účetnictví byla paní lektorka Eva, která nejen jasně podávala informace, ale bravurně zvládla i nevyvážený znalostní poměr nás účastníků. Pohotově vymýšlela příklady a mně osobně zodpověděla všechny "špekaté" otázky. Malá skupinka účastníků je další velké plus!! Materiály i příklady se mi zdály optimální; příkladyv sobě zahrnovaly vše potřebné a jistě je budu používat jako pomůcku do blízké účetní budoucnosti. Ve srovnání s jinými kurzy - osobnější přístup a přímá okamžitá komunikace. Děkuji.
Pavlína Staňková
 

V srpnu tohoto roku jsem úspěšně absolvoval akreditovaný kurz Účetnictví u paní Ing. Lenky Königové. Jako úplný začátečník jsem se obával, že tomu nebudu rozumět a taky jako správně ješitný chlap jsem si nechtěl udělat ostudu. Po dvou dnech se moje obavy rozplynuly. Paní Ing. Lenka Königová je zkušená lektorka s bohatou praxí jak na školách, tak v oboru, s jasným a srozumitelným výkladem a příjemným vystupováním. Doporučuji všem zájemcům, i začátečníkům, kteří mají kladný vztah k číslům a kteří by se chtěli profesně věnovat účetnictví, a nebo jenom pochopit principy účetnictví ; a rozšířit si vědomosti v dané problematice. Proč jsem si vybral zrovna kurz u paní Ing.Königové? Cena, lokalita, výuka v malých skupinách a hlavně celkový dojem z přehledných webových stránek, kde jsem se dozvěděl všechno, co jsem potřeboval – jednoduše moje krevní skupina. Když to tak cítíte taky, tak neváhejte a přihlaste se! Kurz je intenzivní, takže doporučuji dělat domácí úkoly a nevynechávat výuku.
Jozef Rebej
 

V měsíci září tohoto roku jsem absolvoval akreditovaný kurz Účetnictví. Paní Königová má skvělé učitelské nadání a navíc velmi dobré komunikační schopnosti. I když na počátku člověk nemá základní znalosti účetnictví, tak po skončení kurzu je schopen zcela běžného účtování. Výuka byla vedena ve svižném a přátelském duchu. Oporou pro učení je kromě kvalitního výkladu také učebnice, kterou účastník obdrží na počátku kurzu. Dalším podstatným rysem hodin jsou krátké či souhrnné příklady, bez nichž by výuka byla pouhá teorie. Kurz je tedy celkově kvalitní a na vysoké úrovni, za čímž lze tušit léta praxe pí. Königové. Vše ostatní pak záleží na přístupu jednotlivých účastníků kurzu.
Přeji hodně úspěchů a spokojených studentů!
Mgr. Petr Galuška 
 

Děkuji Lence Königové za velmi zdařilý seminář k základům účetnictví. Velmi kladně hodnotím její odbornou přípravu a pedagogický um a celkově profesionální úroveň vedení kurzu. Do budoucna ji přeji další stejně nadšené studenty a těším se zase někdy na shledanou v navazujících kurzech.
Ing. Veronika Benešová
 


Základy účetnictví

Kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit základům účetnictví. Je také vhodný pro studenty
středních škol jako intenzivní zopakování učiva nebo jako příprava na opravnou zkoušku ze základů účetnictví.

Obsah kurzu: právní úprava účetnictví, základní pojmy, principy, vazby, charakteristika jednotlivých účetních tříd,
základní účtování běžných účetních případů

Studijní materiály:  obdrží posluchač při zahájení kurzu

Počet dnů výuky:  7

Cena:  6 000 Kč

Posluchač získá potvrzení o absolvování kurzu
 


Účetnictví pro pokročilé

Kurz je určen pro posluchače, kteří již ovládají základy účetnictví a chtějí si své znalosti zopakovat či prohloubit.

Obsah kurzu: právní úprava účetnictví, účtování složitějších účetních případů v jednotlivých účetních třídách
dlouhodobý majetek, zásoby, krátkodobý finanční majetek, zúčtovací vztahy, kapitálové účty a dlouhodobé závazky, náklady, výnosy

Studijní materiály:  obdrží posluchač při zahájení kurzu

Posluchač získá potvrzení o absolvování kurzu

Kurz pořádáme na objednávku firmy nebo formou individuální konzultace - počet hodin dle požadavků klienta
 


Účetnictví na PC 

Kurz má za úkol poskytnout základní představu o možnostech účetních programů 
- naučíte se, jak založit firmu, jak účtovat některé základní operace v modulech fakturace, banka, pokladna, majetek
- uvidíte jak vypadají účetní knihy - účetní deník a hlavní kniha
- tiskové sestavy - saldokonto dodavatelů a odběratelů, obratová předvaha, daňové přiznání k DPH 
- naučíte se jak uzavřít rok a sestavit účetní uzávěrku a závěrku 

Kurz pořádáme na objednávku firmy nebo formou individuální konzultace - počet hodin dle požadavků klienta
 


Účetnictví neziskových organizací

Neziskové organizace jsou organizace, které nebyly vytvořeny za účelem dosahování zisku. Cílem těchto organizací je propagovat a hájit zájmy svých členů v různých oblastech. 
Kurz je především zaměřen na účetnictví občanských sdružení, sportovních klubů a jiných zájmových spolků.

Obsah kurzu: charakteristika a právní úprava účetnictví neziskových organizací, specifika účtování, problematika hlavní (nezdaňované) a vedlejší (ekonomické) činnosti, mzdy v neziskové organizací, dary, uzavření roku a daň
z příjmů PO

Kurz pořádáme na objednávku firmy nebo formou individuální konzultace - počet hodin dle požadavků klienta
 


Kurz Daňová evidence

Kurz je určen pro zájemce o problematiku daňové evidence, pro úplné začátečníky i ty, kteří si chtějí své znalosti prohloubit či doplnit

Obsah kurzu: charakteristika a právní úprava daňové evidence, složky majetku a závazků, evidence příjmů a výdajů, uzavření daňové evidence a daň příjmů fyzických osob, daň z přidané hodnoty

Studijní materiály:  obdrží posluchač při zahájení kurzu

Počet dnů výuky:  5

Cena:  5 500 Kč

Posluchač získá potvrzení o absolvování kurzu
 


Daně v podnikání

Kurz si klade za cíl seznámit posluchače se základními daněmi v ČR a naučit je orientovat se v daňových zákonech.
Kurz je určen pro začátečníky v oblasti daní či mírně pokročilé.

Obsah kurzu:

1. a 2.den - Daň z příjmů fyzických osob
Předmět daně, osvobození od daně, jednotlivé druhy příjmů dle § 6 - § 10.
Daňové přiznání k dani z příjmů FO.
3. a 4. den - Daň z příjmů právnických osob.
Společná ustanovení – hmotný majetek, daňově uznatelné a neuznatelné výdaje. 
Daňové přiznání k dani z příjmů PO.
5. den – Zákon o DPH
Registrace, místo plnění, zdanitelná plnění, osvobozená plnění, daňové doklady
Výpočet DPH, daňové přiznání.
Studijní materiály: daňové zákony - obdrží posluchač při zahájení kurzu

Posluchač získá potvrzení o absolvování kurzu

Kurz pořádáme na objednávku firmy nebo formou individuální konzultace - počet hodin dle požadavků klienta