Účetnictví neziskových organizací

 

Neziskové organizace jsou organizace, které nebyly vytvořeny za účelem dosahování zisku. Cílem těchto organizací je propagovat a hájit zájmy svých členů v různých oblastech. 
Kurz je zaměřen na účetnictví nestátních neziskových organizací - především na účetnictví občanských sdružení, obecně prospěšných společností, sportovních klubů a jiných zájmových spolků.

 
Obsah kurzu: charakteristika a právní úprava účetnictví nestátních neziskových organizací, specifika účtování, problematika hlavní (nezdaňované) a vedlejší (ekonomické) činnosti, mzdy v neziskové organizací, dary a problematika darovací daně, uzavření roku a daň z příjmů PO

Kurz pořádáme na objednávku firmy nebo formou individuální konzultace - počet hodin dle požadavků klienta

 

 

Hodnocení semináře

Na základě poptávky na internetu jsem oslovila několik firem, nabídka firmy „Vaše Kurzy„ byla pro nás cenově přijatelná a komunikace s Ing. Lenkou Königovou byla konstruktivní a vstřícná.

Seminář „Základní účetnictví pro NNO v souvislosti s administrací přijatých dotací“ byl zrealizován v České Skalici pro 20 účastníků. Seminář byl veden přehledně a splnil naše požadavky. Lektorka Eliška Zemanová fundovaně odpovídala na všechny dotazy a následně jsme s lektorkou řešili sporné případy.

Celkově jsme byli se seminářem velmi spokojeni.

Za pořadatele
Zdeňka Hovorková - manažerka
Místní akční skupina Mezi Úpou a Metují
www.meziupouametuji.cz


Kurz hodnotím velmi pozitivně a mohu doporučit případným zájemcům. Z organizačního hlediska byl dobře časově rozložen, výuka probíhala na příjemném a dobře dostupném místě, nízký počet účastníků umožňoval řešit nejasnosti přímo v průběhu výkladu. Z obsahového hlediska byl pro mne kurz velmi přínosný, neboť informací o neziskových organizacích v ucelené podobě je velmi málo. Paní lektorka Zemanová byla příjemná, ochotná a trpělivá. Je odborně velmi fundovaná a má mnoho cenných zkušeností z praxe.
Ing. Olga Jůnová


Středoevropská Asociace environmentálně efektivních a inteligentních budov, občanské sdružení
Kurz hodnotím velmi pozitivně a mohu doporučit případným zájemcům. Z organizačního hlediska byl dobře časově rozložen, výuka probíhala na příjemném a dobře dostupném místě, nízký počet účastníků umožňoval řešit nejasnosti přímo v průběhu výkladu.
Z obsahového hlediska byl pro mne kurz velmi přínosný, neboť informací o neziskových organizacích v ucelené podobě je velmi málo. Paní lektorka Zemanová byla příjemná, ochotná a trpělivá. Je odborně velmi fundovaná a má mnoho cenných zkušeností
z praxe.
Ing. Olga Jůnová
Středoevropská Asociace environmentálně efektivních a inteligentních budov, občanské sdružení

 

V minulém týdnu jsem absolvovala  u paní Ing. Königové kurz na účetnictví neziskových organizací a konstatuji, že kurz byl velmi erudovaně veden. Paní lektorka byla velice příjemná, její informace pro mne byly jasně definované, výuka měla spád a návaznost. Jako velké plus považuji fakt, že na kurzu nás bylo tak málo a tím pádem jsme měli s paní lektorkou přímý kontakt a mohla se tak věnovat našim konkrétním dotazům velmi podrobně. Určitě tímto kurzy doporučuji.
Romana Seifertová, DiS.
MAS Šluknovsko, Varnsdorf

 

Kurz byl nabitý užitečnými informacemi, lektorka má velké praktické zkušenosti. Byl prostor i pro otázky účastníků z praxe.
Byla jsem s kurzem velmi spokojená.
Jana Čechová